Akcjonariusze Genomtec zdecydowali o emisji do 1,07 mln akcji serii O bez prawa poboru

Akcjonariusze Genomtec zdecydowali podczas walnego zgromadzenia o podwyższeniu kapitału zakładowego spółki poprzez emisję do 1 066 684 szt. nowych akcji zwykłych na okaziciela serii O z wyłączeniem w całości prawa poboru dotychczasowych akcjonariuszy, podała spółka. 

Cena emisyjna wyniesie 10 zł za każdą akcję serii O, a umowy objęcia akcji serii O mogą zostać przez spółkę zawarte do 31 maja 2024 r.

Pod koniec marca br. spółka informowała, że zawarła z dziesięcioma akcjonariuszami spółki, w tym 5HT Fundacja Rodzinna, akcjonariuszami-założycielami spółki (m.in. Mironem Tokarskim i Małgorzatą Małodobrą-Mazur) oraz inwestorem zagranicznym umowę inwestycyjną na ponad 10 mln zł, w której akcjonariusze zobowiązali się do udzielenia spółce finansowania poprzez objęcie nowo emitowanych akcji w cenie jednostkowej 10 zł, bez istotnego dyskonta do ceny bieżącej akcji. Środki w większości mają zostać przeznaczone na przyspieszanie prac nad rozwojem projektu onkologicznego „OncoSNAAT”.

Genomtec to innowacyjna spółka technologiczna powstała w 2016 r. we Wrocławiu. Działa w obszarze diagnostyki molekularnej. Zadebiutowała na rynku NewConnect w 2021 r.

Źródło: ISBnews

Artykuł Akcjonariusze Genomtec zdecydowali o emisji do 1,07 mln akcji serii O bez prawa poboru pochodzi z serwisu Inwestycje.pl.

Powered by WPeMatico

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *