11 bit studios ma umowę licencyjną z Epic Games na korzystanie z Unreal Engine

11 bit studios podpisał umowę licencyjną z Epic Games na korzystanie z silnika Unreal Engine przy produkcji do 10 nowych gier, podała spółka. 

„Umowa licencyjna, którą 11 bit studios podpisało z Epic Games ma niestandardowy charakter. Spółka ma prawo wyprodukować na bazie silnika Unreal Engine, autorstwa Epic Games, do dziesięciu nowych gier. Niektóre z nich, jak: 'Frostpunk 2′, 'Dolly’ oraz 'Projekt 8′ (dwa ostatnie to tytuły robocze), już są w produkcji” – czytamy w komunikacie.

Umowa obejmuje zarówno gry własne, jak i tworzone przez zewnętrznych deweloperów w ramach wydawnictwa 11 bit publishing. Spółka ma pełną możliwość wyboru, z której generacji silnika (Unreal Engine 4 czy Unreal Engine 5) skorzysta do konkretnego projektu oraz wariantu płatności. Ponadto, zapisy umowy z Epic Games pozwalają spółce na przedłużenie współpracy na kolejne tytuły w przyszłości.

„Wyobraźnia nie zna granic, a dzięki Unreal Engine również nasze możliwości są nieograniczone. Całkowicie nowa technologia, na której bazuje silnik Unreal Engine piątej generacji, również na nas robi wrażenie. Dlatego cieszymy się, że będziemy mogli wykorzystać w naszych grach jej pełen potencjał. To, co robimy zaiste jest nierealne” – powiedział prezes 11bit Studios Przemysław Marszał, cytowany w komunikacie.

Historycznie, wszystkie produkcje własne 11 bit studios bazowały na autorskim silniku Liquid Engine. Na początku 2021 roku spółka zdecydowała o zaprzestaniu dalszego rozwijania tego narzędzia.

11 bit Studios to producent gier na platformy stacjonarne i mobilne. Spółka przeniosła się z NewConnect na rynek główny GPW w 2015 r.

Źródło: ISBnews

Artykuł 11 bit studios ma umowę licencyjną z Epic Games na korzystanie z Unreal Engine pochodzi z serwisu Inwestycje.pl.

Powered by WPeMatico

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *