Woj. małopolskie zamówiło dodatkowe 2 EZT od Newagu za 44,78 mln zł netto

Województwo małopolskie skorzystało z opcji zwiększenia – w ramach umowy z Newagiem – zamówienia o dostawę dwóch dodatkowych elektrycznych zespołów trakcyjnych (EZT) za 44,78 mln zł netto, podał Newag.

„Przedmiotem opcji jest zwiększenie przedmiotu umowy o dostawę przez spółkę na rzecz zamawiającego kolejnych 2 dodatkowych elektrycznych zespołów trakcyjnych („EZT”) wraz ze świadczeniem usług utrzymania oraz części zamiennych. Łączna wartość opcji wynosi 44 778 400 zł netto” – czytamy w komunikacie.

Na skutek skorzystania z prawa opcji wartość umowy ulega zwiększeniu do kwoty 199,41 mln zł netto.

Dostawy EZT stanowiące przedmiot opcji będą wykonywane w latach 2021-2022, zgodnie z ustalonym harmonogramem, podano także.

Pod koniec czerwca br. Newag zawarł umowę z Województwem Małopolskim na dostawę 7 EZT wraz ze świadczeniem usług utrzymania przez okres 5 lat za 154,63 mln zł netto. Zamówienie obejmuje prawo opcji do 2 dodatkowych EZT oraz części zamiennych. W razie skorzystania z opcji wartość umowy wyniesie 199,41 mln zł netto.

Grupa kapitałowa Newag zajmuje się produkcją, modernizacją oraz naprawami taboru kolejowego i szynowego. Newag zadebiutował na warszawskiej giełdzie w 2013 r. Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 896 mln zł w 2019 r.

Źródło: ISBnews

Artykuł Woj. małopolskie zamówiło dodatkowe 2 EZT od Newagu za 44,78 mln zł netto pochodzi z serwisu Inwestycje.pl.

Powered by WPeMatico

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *