Synthos rozpoczął budowę nowej instalacji do ekstrakcji butadienu w Płocku

Synthos rozpoczął budowę nowej instalacji do ekstrakcji butadienu. Instalacja wraz z infrastrukturą towarzyszącą powstanie w Płocku, podała spółka. Uruchomienie instalacji i rozpoczęcie produkcji planowane jest w 2024 r.

„Zgodnie z podpisaną umową, spółka Air Liquide Global E&C Solutions Poland S.A., w oparciu o licencję na technologię ekstrakcji butadienu BASF NMP, zrealizuje kompleksowo usługę obejmującą prace projektowe, inżynieryjne, kompletację dostaw i budowę oraz obejmie nadzór nad procesem uruchomienia nowej instalacji. Uruchomienie instalacji do ekstrakcji butadienu i rozpoczęcie produkcji planowane jest w 2024 roku. Docelowo instalacja ma osiągnąć wydajność na poziomie 120 tys. ton rocznie” – czytamy w komunikacie.

Synthos podkreśla, że nowa instalacja będzie ważnym krokiem w kierunku zabezpieczenia surowcowego spółki. To z kolei pozwoli umocnić strategiczną pozycję Grupy Synthos jako dostawcy półproduktów do producentów działających w Europie Środkowo-Wschodniej.

Grupa kapitałowa Synthos jest czołowym producentem surowców chemicznych w Polsce i Europie. Była notowana na GPW od 2004 r. do kwietnia 2018 r. Strategia spółki opiera się na ciągłym rozwoju innowacyjności i wprowadzaniu nowoczesnych technologii produkcyjnych w przemyśle chemicznym. Synthos posiada 7 zakładów produkcyjnych – zlokalizowanych w Polsce, Czechach, Francji i Holandii – oraz zatrudnia ponad 3 tys. pracowników.

Źródło: ISBnews

Artykuł Synthos rozpoczął budowę nowej instalacji do ekstrakcji butadienu w Płocku pochodzi z serwisu Inwestycje.pl.

Powered by WPeMatico

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *