Starosta przyznał Polnordowi 7,4 mln zł odszkodowania za grunty w Warszawie

Starosta Legionowski przyznał Polnordowi 7,4 mln zł odszkodowania za wygasłe prawo użytkowania wieczystego działek gruntu przejętych pod drogi publiczne na terenie dzielnicy Wilanów w Warszawie, podała spółka. Polnord zamierza złożyć odwołanie od tej decyzji.

„Zarząd […] otrzymał od pełnomocnika, który reprezentuje spółkę w postępowaniu administracyjnym, informację o wydaniu w dniu 29 czerwca 2020 r. kolejnej decyzji przez Starostę Legionowskiego, ustalającej wysokość odszkodowania dla spółki w kwocie 7 398 700,0 zł za wygasłe prawo użytkowania wieczystego działek gruntu tj. dz. 2/50, 2/54, 2/55 oraz 2/62 przejętych pod drogi publiczne na terenie dzielnicy Wilanów w Warszawie” – czytamy w komunikacie.

Łączna kwota przyznanego spółce dotychczas odszkodowania za działki gruntu o łącznej powierzchni ok 10 ha wyniosła 56 858 300 zł.

Od decyzji przysługuje odwołanie do Wojewody Mazowieckiego w Warszawie. Spółka złoży odwołanie, podano także.

Polnord działa na rynku budowlanym i deweloperskim w Polsce. Jest notowany na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie od 1999 r. W 2019 r. sprzedał 323 lokale.

Źródło: ISBnews

Artykuł Starosta przyznał Polnordowi 7,4 mln zł odszkodowania za grunty w Warszawie pochodzi z serwisu Inwestycje.pl.

Powered by WPeMatico

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *