Polimex ma umowę na budowę farmy wiatrowej o mocy 60 MW za 43,05 mln zł brutto

Polimex Budownictwo, spółka zależna Polimex Mostostal zawarł umowę z E&W na wykonanie farmy wiatrowej „Parku Wiatrowego Janikowo” o łącznej mocy 60 MW za 43,05 mln zł brutto, podał Polimex.

„Przedmiotem umowy jest kompleksowe wykonanie, w formule ‚pod klucz’, farmy wiatrowej ‚Parku Wiatrowego Janikowo’, w skład którego wchodzi 30 turbin o łącznej mocy 60 MW. Wynagrodzenie za realizację przedmiotu umowy ma charakter zryczałtowany i wynosi 43 050 000 zł brutto. Płatność wynagrodzenia będzie następowała w częściach, w powiązaniu z elementami rozliczeniowymi zrealizowanymi w danym miesiącu” – czytamy w komunikacie.

Termin realizacji I fazy wyznaczono na 30 września 2020 r., a termin realizacji II fazy na 15 grudnia 2021 r., podano także.

„Realizację II fazy umowy uzależniono od spełnienia określonych warunków zawartych w umowie, w tym w szczególności otrzymania przez zamawiającego finansowania przedmiotu umowy” – czytamy dalej.

Polimex-Mostostal jest firmą inżynieryjno-budowlaną, aktywną na rynku od 1945 roku. Wraz ze spółkami tworzącymi GK Polimex, realizuje usługi na zasadach generalnego wykonawstwa dla wielu branż przemysłu, w tym energetyki, chemii, przemysłu rafineryjno-petrochemicznego czy ochrony środowiska. Jego skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 1 589,43 mln zł w 2019 r.

Źródło: ISBnews

Artykuł Polimex ma umowę na budowę farmy wiatrowej o mocy 60 MW za 43,05 mln zł brutto pochodzi z serwisu Inwestycje.pl.

Powered by WPeMatico

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *