MRPiT rozważa poszerzenie wykazu branż o nowe kody PKD

Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii (MRPiT) prowadzi rozmowy dotyczące poszerzenia wykazu branż o nowe kody PKD w ramach obowiązywania tarczy branżowej, szczególnie dla małych i średnich przedsiębiorstw, poinformowała wiceminister rozwoju, pracy i technologii Olga Semeniuk. Nie będzie osobnej tarczy dla Warmii i Mazur.

„Rozmawiamy na temat poszerzenia wykazu branż o nowe kody PKD w ramach obowiązywania Tarczy Branżowej. Szczególnie dotyczy to małych i średnich firm, które mają problemy w związku z wprowadzaniem regionalnych lockdownów” – powiedziała Semeniuk na konferencji prasowej w Krakowie.

Dodała, że nie będzie osobnej tarczy dla Warmii i Mazur, choć trwają rozmowy o różnych możliwościach wsparcia i „to może jeszcze ulec zmianie”.

Obowiązywanie tarczy branżowej zostanie wydłużone do końca marca. W ocenie resortu, przed nami są jeszcze trudne dni i miesiące, konieczne jest w związku z tym wykonanie kroku do tyłu, czyli zarządzanie lockdownów lokalnych, aby nie doprowadzić do zamknięcia gospodarki.

Według wiceminister, jest jeszcze zbyt wcześnie, aby w ogóle rozmawiać o luzowaniu obostrzeń.

Źródło: ISBnews

Artykuł MRPiT rozważa poszerzenie wykazu branż o nowe kody PKD pochodzi z serwisu Inwestycje.pl.

Powered by WPeMatico

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *