CPK rozpocznie proces szukania nabywcy Projektu Koneser

Centrum Praskie Koneser (CPK) – spółka współkontrolowana przez BBI Development podjęła uchwałę w sprawie sprzedaży deweloperskiego projektu pn. „Centrum Praskie Koneser” (Projekt Koneser) zrealizowanego przez spółkę celową w Warszawie, oddanego do użytkowania pod koniec 2018 roku, podało BBI Development.

„Podjęta przez zarząd CPK uchwała oznacza, że CPK rozpocznie proces rozpoznawania rynku/ podmiotów, które mogą być zainteresowane nabyciem Projektu Koneser” – czytamy w komunikacie.

Jak wskazano, z punktu widzenia BBI Development podjęcie powyższej, wspólnej (wraz z większościowym inwestorem w tym przedsięwzięciu) decyzji ma istotne znaczenie, gdyż rozpoczyna proces poszukiwania potencjalnego, przyszłego nabywcy Projektu Koneser, a w dalszej perspektywie zmierza do sprzedaży tego projektu, co wiązałoby się z uzyskaniem przez BBI Development znaczących przepływów z tego tytułu.

„Projekt Koneser został w istotnej swej części skomercjalizowany w swych zdywersyfikowanych obszarach użytkowych: biura, hotel, kultura, gastronomia, usługi oraz handel” – czytamy także.

BBI Development jest spółką deweloperską notowaną na Giełdzie Papierów Wartościowych od 1997 r.

Źródło: ISBnews

Artykuł CPK rozpocznie proces szukania nabywcy Projektu Koneser pochodzi z serwisu Inwestycje.pl.

Powered by WPeMatico

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *