Akcjonariusze ZCh Police zdecydowali o niewypłacaniu dywidendy za 2019

Akcjonariusze Grupa Azoty Zakłady Chemiczne Police (ZCh Police) decydowali o przeznaczeniu całości zysku netto za 2019 rok na kapitał zapasowy, wynika z uchwały walnego zgromadzenia.

„Zwyczajne walne zgromadzenie spółki Grupa Azoty Zakłady Chemiczne ‚Police’ po zapoznaniu się z opinią rady nadzorczej w sprawie proponowanego przez zarząd spółki podziału zysku netto za rok obrotowy 2019, postanawia przeznaczyć zysk netto za rok obrotowy 2019 w wysokości 60 486 786,64 zł w całości na zasilenie kapitału zapasowego spółki” – czytamy w podjętej uchwale.

W ubiegły roku akcjonariusze Grupy Azoty Zakładów Chemicznych Police postanowili przeznaczyć zysk netto za rok obrotowy 2018 w wysokości 29 531 767,29 zł w całości na zasilenie kapitału zapasowego.

Grupa Azoty zajmuje drugą pozycję w UE w produkcji nawozów azotowych i wieloskładnikowych, a takie produkty jak melamina, kaprolaktam, poliamid, alkohole OXO, czy biel tytanowa mają również silną pozycję w sektorze chemicznym znajdując swoje zastosowanie w wielu gałęziach przemysłu. Jej skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 11,3 mld zł w 2019 r.

Źródło: ISBnews

Artykuł Akcjonariusze ZCh Police zdecydowali o niewypłacaniu dywidendy za 2019 pochodzi z serwisu Inwestycje.pl.

Powered by WPeMatico

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *