Action otrzyma odszkodowanie w wysokości 8,58 mln zł

Action w restrukturyzacji ma otrzymać odszkodowanie w wysokości 8,58 mln zł za prawo własności nieruchomości położonej w powiecie piaseczyńskim przeznaczonej na realizację inwestycji drogowej, podała spółka.

„Zarząd Action w restrukturyzacji informuje, iż 16.09.2020 r., doręczona została spółce decyzja wojewody mazowieckiego z dnia 1.09.2020 r. ustalająca wysokość należnego emitentowi odszkodowania w kwocie 8 582 026 zł powiększonej o kwotę 429 101,30 zł, stanowiącą 5% kwoty odszkodowania (…) za prawo własności nieruchomości położonej w powiecie piaseczyńskim, gminie Lesznowola (…) o pow. 1,8891 ha przeznaczonej na realizację inwestycji celu publicznego pod nazwą: „Budowa południowego wylotu z Warszawy drogi ekspresowej S-7 na odcinku od węzła Lotnisko na południowej obwodnicy Warszawy do obwodnicy Grójca – Odcinek „A” […]”, czytamy w komunikacie.

Spółka dodała, że powyższa nieruchomość nie znajduje się w obrębie jej kompleksu biurowo-magazynowego pod adresem jej siedziby i nie była wykorzystywana przez nią w działalności gospodarczej.

„Budowa drogi ekspresowej S-7 w bezpośredniej lokalizacji centrum biznesowego spółki z pewnością przyczyni się do lepszego skomunikowania emitenta z kontrahentami. Powyższa decyzja nie jest ostateczna” – podano także.

Grupa kapitałowa Action skupia firmy działające w obszarze handlu i produkcji urządzeń IT, RTV/AGD, sprzętu biurowego oraz materiałów eksploatacyjnych. Spółka jest notowana na GPW od 2006 r.

Źródło: ISBnews

Artykuł Action otrzyma odszkodowanie w wysokości 8,58 mln zł pochodzi z serwisu Inwestycje.pl.

Powered by WPeMatico

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *